-

Wrotycz

Komentarze użytkownika

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

Oby. Nie wiemy jeszcze kto i kiedy będzie sędziował, a wielki hejt jest już teraz.

Z nieustającym podziwem

kłaniam się nisko

Wrotycz
16 listopada 2017 14:54

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

Chyba nie liczą na kompromitację w kraju aktywnych europosłów z PO. Propagandowy koszt takich zabiegów jest zbyt duży w stosunku do oczekiwanych skutków.

Wrotycz
16 listopada 2017 12:04

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

Marsz budujący ale propagandowo przegrany. Nie potrafiono wyeliminować prowokacji rozdmuchanej później do niebotycznych rozmiarów przez naszych wrogów we wszystkich ważnych mediach na świecie. Zabiegi wyjaśniające to musztarda po obiedzie. Zbieżność dat sabatu w Brukseli i marszu z prowokacją jest zastanawiająca i sugeruje koordynację oraz powagę sytuacji. Zaniedbania w działaniach osłonowych są znaczne, to jest immanentna cecha PiS, od lat. Już myślałem, że to jakoś opanowali, a tu znowu klops. Czyżby MSW było tak ociężałe umysłowo, że nie było w stanie przewidzieć wejścia w taką imprezę? Czy nie mają nikogo w środku, ani stalego monitoringu?

Wrotycz
16 listopada 2017 10:50

@Dywersja ideologiczna lewaków wobec Marszu Niepodległości (15 listopada 2017 20:39)

A nasz milusiński z MSW, to nie zna tych schematów? I co? I jajco, paru gości skopało mu doope 11.11. a on się jeszcze uśmiecha.

Wrotycz
16 listopada 2017 10:02

@100 lecie listopadowego października (7 listopada 2017 19:32)

Mały szczegół. Populacja Rosji liczyła ok 90 mln w okresie tuż przed rewolucją. 144 mln ma teraz.

Wrotycz
8 listopada 2017 10:16

@Krzysztof Karoń, czyli aktualizowana wersja Olszańskiego 2.0 (17 października 2017 16:58)

Karoń nie ma nic wspólnego  jakąkolwiek herezją. Jasno mówi, że nie wypowiada się na tematy teologiczne, bo nie ma odpowiedniej wiedzy. Przestrzega ponadto, by nie traktować Jego wypowiedzi, jako odnoszących się w jakikolwiek posób do teologii. Do herezji ma więc daleko i tak pewnie zostanie. Czasami zauważa maksistowską inspirację pewnych zachowań czy wypowiedzi ludzi Kościoła. Ma do tego prawo, ale czy taka inspiracja jest i czy się nie myli, to jest osobny temat. Stawianie sprawy inaczej jest nadużyciem. Nie szukaj wroga po naszej stronie.

Wrotycz
24 października 2017 15:56

@Krzysztof Karoń, czyli aktualizowana wersja Olszańskiego 2.0 (17 października 2017 16:58)

Karoń jest chyba architektem po Politechnice Warszawskiej. Wygląda na to, że teraz poczuł misję opowiedzenia tego nad czym się zastanawiał od lat. Nie uważam, za właściwe ujmowanie Mu wartości, tylko dlatego, że niewiele o Nim wiadomo i nie opowiada kto go finansuje, a opowiada jak sam rozumie historię marksizmu i jego wpływ na życie ludzi w ostatnich 150 latach. Jest świadomy swych wielorakich ograniczeń i mówi o tym, przedstawia swoje prywatne wnioski na wybrany temat. Z uwagi na dostępny język i spójność wywodów zasługuje na uwagę. Nie sądzę, żeby dał się zaprząc do realizacji niegodnych celów.

Podejrzewam, że dostał pewnie parę groszy na jakiś program, a może właśnie na takie spotkania, i prowadzi prywatną misję w dobrym kierunku. Jakiś czas temu, na ...

Wrotycz
24 października 2017 15:02

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

Zgoda, że czubek góry lodowej. To oczywiście trzeba zrobić. Ma to jednak charakter gry wojennej. Generalowie sobie wykonują przy planszy i przed kamerami różne kombinacje i figury. Gdy przyjdzie prawdziwa wojna - wybory, to trzeba mieć sprawnych kaprali i sierżantów. Tych nikt nie szkoli, a kolejna improwizacja może nie wyjść. Telewizja pokazująca przekręty nie załatwi wszystkiego. Przeciwnik ma ludzi, pieniądze i część mediów. Na szczęście ma teraz skłóconych i zdurniałych generałów i oficerów. Tak nie będzie wiecznie.

W pewnym zakresie Obrona Terytorialna może być wyjściem w kierunku zbudowania silniejszych lokalnych struktur ale powstaje zbyt wolno i nie widać jej na razie nigdzie, a współpracy z lokalnym PiS nie ma co na ra ...

Wrotycz
6 października 2017 16:33

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

Tzw. prawica nie potrafi nawet dobrze zorganizować nagłośnienia na swoich demonstracjach. O przejmowaniu czegokolwiek nie ma co mówić. Wyobraźnię ma tam tylko Prezes ale on wszystkiego nie zrobi, a nawet nie da rady skontrolować tego co się dzieje, po za najważniejszymi strukturalnie sprawami.

Figuranci w spółkach SP mogą tylko kontrolować faktury na marketing. Na początek dobre i to. Nie wiem dlaczego, do tej pory, Pani Pantera nie jest w radzie nadzorczej firmy którą zna doskonale, albo w Grupie?

Wdzięczenie się i bełkot w telewizjach tylko to ich rajcuje. Pozamykanie przekrętasów to za mało.

Dobrze, że udało się z VAT, ale przekręty były robione już tak na rympał, że nie mogło się nie udać. Zobaczymy jak pójdzie ze wzrostem inwestycji w ko ...

Wrotycz
6 października 2017 10:15

@Nowy wygląd strony (8 sierpnia 2017 19:40)

Czy nie dałoby się na stronie użytkownicy wybierać użytkowników alfabetycznie lub przynajmniej stronę ze stron ich spisu. Obecnie jest tylko wybór 1 i 6 strony, czyli początek i koniec. Aby znaleźć np. PinkPanther trzeba przelecieć większość alfabetu.

Wrotycz
14 września 2017 12:02

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Taki właśnie sposób myślenia charakteryzuje nasze "elity". Bierzemy dowolny wskaźnik, koniecznie stamtąd i aplikujemy tu jako majwyższą mądrość bez wnikania we wszystko co jest wokół. Lata 90 to nieustanne porównywania tego typu i zmartwienia wiodących tytułów prasowych, kiedy wreszcie osiągniemy takie wskaźniki jak tam. Duperele typu otoczenie, cele długoterminowe, specyfika lokalna itd. nie liczyły się. Porównanie dwóch przypadkowych lub przyjętych z premedytacją, jeśli chce się uzasadnić jakąś tezę, liczb to ulubione zajęcie ludzi uważających się z analityków lub  europejczyków czy światowców. Nawet teraz jeszcze się to zdarza. Niedawno był lament bo liczba książek przeczytanych w roku, per capita jest jed ...

Wrotycz
14 września 2017 11:25

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Katolik nie ma szans w takich okolicznościach "przyrody". To jest nie do wytrzymania dla każdego sanhedrynu finansowego, błogosławieństwa z NowegoYorku i Londynu nie będzie i już. Salazar im wystarczy, pewnie na kilka stuleci. Do dziś chyba cierpią, że dopuścili do takiej herezji finansowej w małym kraju. Ale to był początek 20 wieku, zawirowania po I wojnie i wypadki przy pracy mogły się zdarzyć. Na razie Morawicki nie robi źle. Wydatkowanie wypracowanych nadwyżek pozwoli wiarygodnie przewidywać w jakim celu został tu faktycznie postawiony.

 

Wrotycz
12 września 2017 14:05

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Moim zdaniem obecnie w Polsce jest analogiczna sytuacja, tyle że uchwycona wcześniej, bez szybkich zman rządów i różnych dyktatur. Rolę Salazara ma pełnić Mateusz Morawiecki. Siłowniki, oczywiście nie wszystkie, zorientowały się w ostatnich latach, że pan Jacek i koledzy organizują sytuację tak, by z powodu zadłużenia nie było prawdziwej kasy na wojsko, a papierowe wydatki na wojsko miały być fikcyjne i służyć maskowaniu deficytu budżetowego. Stąd i pozwoliły /przewalczyły na wewnętrznym froncie/ na zmianę ekipy. Nawet pomogły kelnerom w ciężkiej pracy, a innym aktywistom pozwolono upublicznić nagrania w stosownym czasie.

Czy pan wicepremier utrzyma kurs na likwidację deficytu budżetu i zatrzymanie wzrostu zadłużenia, to dopiero zobaczymy. Testem będą decyzje podjęte p ...

Wrotycz
12 września 2017 11:32

@Ja, czyli mięso armatnie (8 września 2017 10:13)

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Niestety, piszesz o sprawach istotnych w interesujący sposób. Taka swawola nie jest dostępna wszystkim i kosztuje niemało, zwłaszcza koszty emocjonalne są trudne do udźwignięcia, a i amatorów na tego rodzaju teksty nie jest zbyt wielu. Tak już jest.

Konkurencja ze strony tzw. naszych jest licha jakościowo ale ma silne wsparcie dlatego dominuje krótkookresowo i doraźnie, a charaktery w tej sferze dominujące, co widać już zbyt wyraźnie, nie zachęcają do zapoznawania się z dziełami. To co pozostanie po naszych czasach, to z pewnością nie będzie ich bełkot. Na nieskończoność nastaw wzrok, jak mawiał pewien majster.

Wrotycz
8 września 2017 10:59

@O tym, jak socjaliści grali w Cywilizację. (7 września 2017 21:01)

Podobnie powinny wyglądać wspomnienia dr Leszka Balcerowicza

Wrotycz
8 września 2017 10:18

@31 sierpnia 1982, fragmenty wspomnień (31 sierpnia 2017 11:20)

Ciekawe czy są jeszcze gdzieś dostępne listy członków ZOMO?

Wrotycz
5 września 2017 09:10

@Czym sex biznes różni się od literatury? (11 sierpnia 2017 09:27)

Pewien bywalec rozmaitych miejsc opowiadał mi o menu serwowanym we wspomnianym lokalu. Podają tam ponoć szczególny rodzaj napojów alkoholowych, po spożyciu których, nawet w ograniczonej ilości, amnezja dokonuje swojego dzieła. Następnie konsument czyszczony jest z gotówki, a operujący kartą z zawartości rachunku. Po wyjściu kac jest monstrualny i śpi się kilkanaście godzin. Zgłoszenie faktu na policji wzbudziło tylko śmiech na komisariacie i pytanie o dowody. Działalność taka trwa w nalepsze chyba od dość dawna. Ja opowieść słyszałem mniej więcej rok temu.

Mechanizm powyższy nieźle koresponduje z ofertą treści, opisaną powyżej przez Gospodarza.

 

 

Wrotycz
11 sierpnia 2017 10:01

@Możejki story, czyli sabotaż w sosie strategicznym (8 sierpnia 2017 16:22)

Wielki z pana strateg gospodarczy. Niestety nie wziął pan pod uwagę, że alternatywą było kupienie Możejek przez Rosjan i już w UE zabieranie rynku Orlenowi dzieki tańszej ropie, a w perspektywie może nawet przejęcie Orlenu. Litwini się zachowują w sprawach polskich tak jak im agentura rosyjska podpowiada. Będzie to trwało jeszcze niezbyt długo, bo NATO powoli wyczyści tych ludków, a najdalej na wschód wysunięta rafineria ropy zostaie w polskich rękch. Nie wiemy również, jak zachowywał się polski rząd p. Tuska w tej sprawie przez odstatnie 8 lat, a od niego dużo zależało. Możemy się tylko domyślać poprzez analogie rozmaite, iż nie robił nic, a nawet mniej. Chodziło przecież o uwalenie propagandowe decyzji Kaczora, a koszty nie grały tu żadnej roli. Wg.ostatnich dany ...

Wrotycz
11 sierpnia 2017 09:12

@Krzysztof Karoń Odcinek 2 Moje odpowiedzi na komentarze (3 sierpnia 2017 14:50)

Pan Krzysztof Karoń nie jest marksistowskim heretykiem, próbuje natomiast określić przyczynę i kierunek zmian w dominującej obecnie ideologii w oderwaniu od zmian gospodarki w skali globalnej. Gdyby był marksitą, nawet heteryckim, to by zauważył, że baza w znacznej części została przeniesiona się do Chin, a nadbudowa w Europie wychowuje nierobów. Wypadałoby się zastanowić, kto przeniósł bazę wytwórczą do Chin. Według mojego rozeznania przenieśli to ludzie zarządzający inwestycjam w skali świata poszukujący maksymalnych stóp zwrotu. Czy oni również sfinansowali gender i inne fiksacje, by dać zajęcie umysłowe bezrobotnym Europejczykom oczekującym końca swojego świata, i którzy oddadzą swoje miejsce ludziom chętnym do pracy za niższe stawki ...

Wrotycz
4 sierpnia 2017 13:53

@Krzysztof Karoń i jego marksizm przebrany za krytykę marksizmu. Odcinek 1 (1 sierpnia 2017 21:45)

Niech Pan będzie bardziej wyrozumiały. Pan Karoń jest inżynierem, i ma właściwe dla tej profesji zalety i uprzedzenia. Brak zrozumienia znaczenia  produktów finansowych czy usług doradczych jest typowy dla ludzi o tym profilu. Nie jest to jednak najwazniejsze w Jego działalności. Ja uważam, że tego typu potknięcia nie znaczą nic, no powiedzmy bardzo niewiele. Najważniejsze, że uświadamia nam, że marksizm nie znikł, a jego pozorna nieobecność jest wyższą formą istnienia, jak powiada jeden z klasyków. Działalność p. Karonia jest pożyteczna, uświadamia nam bowiem źródła i podstawy filozoficzne /teoretyczne/ tego, o czym Gospodarz wielokrototnie nam przypomina, dewastacji emocji, a nawet lasowania mózgów przez wszechogarniającą propagandę. Cele tej d ...

Wrotycz
3 sierpnia 2017 22:11

Strona 1 na 2.    Następna